10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Ako čistiť zuby sonickou kefkou

Chcete mať zdravý a žiarivý úsmev, ktorého docielite s minimom námahy? Vyskúšajte modernú sonickú zubnú kefku! Sonické kefky radíme medzi elektrické kefky na zuby. Vynikajú citlivosťou voči zubom i ďasnám, vysokou efektivitou čistenia za krátky čas aj šetrným a jednoduchým použitím. Ako si čistiť zuby sonickou kefkou tak, aby ste dosiahli čo najefektívnejšieho výsledku?

Čím sa líši sonická kefka od rotačných alebo klasických zubných kefiek?

Na úvod je potrebné povedať, akým spôsobom sonická kefka pracuje. Na rozdiel od ručnej kefky je sonická kefka schopná vyvinúť až 40 000 kmitov za minútu, čo je približne 100 × viac, než keď si čistíte zuby ručne. Vďaka tomu výrazne efektívnejšie odstraňuje zubný plak.

Rozdiel medzi sonickou a rotačnou kefkou spočíva v tom, že rotačná kefka má kruhovú hlavicu, ktorá rotuje. Sonická kefka vyzerá veľmi podobne ako klasická kefka, ale pohybuje sa smerom hore a dole - teda kmitá a vibruje.

Ako si správne čistiť zuby sonickou kefkou krok za krokom?

Naneste malé množstvo zubnej pasty na sonickú kefku a priložte ju k ústam. Sonickú kefku by ste mali držať končekmi prstov. Kefku zapnite až vo chvíli, keď ju máte vloženú do úst, v opačnom prípade môže pasta znečistiť okolie.

Najskôr začnite čistením vonkajšieho zubného oblúku. Priložte kefku k línii ďasien v uhle približne 45 % a pomaly postupujte jeden zub za druhým, pričom nechajte vždy približne 2 sekundy pracovať kefku na mieste - len tak sa jej podarí efektívne odstrániť zubný povlak.

Potom prejdite na vnútorný zubný oblúk a rovnakým spôsobom pokračujte. V oblasti stoličiek majte hlavicu kefky nastavenú pozdĺžne, pri predných zuboch ju nakloňte zvisle. Čistenie oblúkov by malo trvať cca 2 minúty.

Teraz prejdite k dôkladnému čisteniu hryzacích plôšok na hornom i dolnom poschodí.

Čistenie zakončite stieraním, kedy kefku natáčate do ďasna smerom von. To vykonajte opäť v hornom i dolnom zubnom oblúku.

Nakoniec hlavicu kefky dôkladne opláchnite.

Pri čistení zubov na kefku príliš netlačte

Pri sonických kefkách je veľmi dôležité, aby ste pri čistení príliš netlačili. Úplne stačí, aby sa končeky vlákien dotýkali zubov. Ak máte obavu, že na kefku budete príliš tlačiť, kúpte si model so svetelným senzorom, ktorý vás na prehnaný tlak upozorní.

Čistenie zubov sonickou kefkou nezaberie viac ako 4 minúty!

Veľkou výhodou sonickej kefky je fakt, že čistenie chrupu vám nezaberie viac ako 4 minúty, pritom bude efektívne a veľmi dôkladné. Sonické kefky sú teda vhodné aj pre tých, ktorí majú ráno zhon a ocenia každú usporené minútu!

Používajte špeciálne zubné pasty alebo gély pre sonické kefky

Pri čistení zubov sonickou kefkou, odporúčame užívať špeciálnu zubnú pastu pre sonické kefky, ktorá je menej penivá ako bežné pasty, pretože neobsahuje penidlá SLS. Navyše je šetrná k zubom i ďasnám vďaka nízkej abrazivite (nepoškodzuje zubnú sklovinu).

Nezabudnite na pravidelnú výmenu hlavice sonickej kefky!

Z hygienických dôvod a tiež z dôvodu opotrebovania čistiacich vlákien by ste mali meniť hlavicu sonickej kefky každé tri mesiace. Náhradné hlavice sú ľahko dostupné k väčšine modelov sonických kefiek.

Pri čistení zubov na kefku príliš netlačte

Pre koho sú sonické kefky vhodné?

Komu bude sonická kefka vyhovovať najlepšie?

  • Starším ľuďom, ktorí sú už pohybovo obmedzení.
  • Tým, ktorí majú problém osvojiť si správny pohyb klasickej kefky na zuby.
  • Ľuďom s fixným strojčekom.
  • Osobám s citlivými ďasnami.
  • Deťom ideálne starším 6 rokov. Vyberajte však špeciálne sonické kefky pre deti.
Pri čistení zubov na kefku príliš netlačte
TIP! Pokiaľ chcete vašu domácu starostlivosť o chrup doviesť k dokonalosti, kúpte si ústnu sprchu, ktorá nielen dokonale čistí medzizubné priestory a masíruje ďasná, ale tiež pomáha predchádzať paradentóze.

Najčastejšie kladené otázky pri čistení chrupu sonickou kefkou

Ako dlho si čistiť zuby sonickými kefkou?

Zuby by ste mali čistiť 2 × denne (najlepšie ráno a večer), zakaždým približne štyri minúty.

Pre koho sú sonické kefky nevhodné?

Sonické kefky by nemali používať ľudia, ktorí trpia obnaženými krčkami, paradentózou alebo kývaním zubov. Ak týmito problémami trpíte a napriek tomu by ste radi používali sonické kefky, poraďte sa o tom so svojím zubným lekárom.

Je lepšia sonická alebo oscilačná kefka na zuby?

Kým oscilačná kefka na zuby má okrúhlu hlavicu a rotuje, sonická kefka má pozdĺžny tvar a kmitá. Všeobecne sa za účinnejšie považuje sonická kefka, ktorý sa lepšie dostane do medzizubných priestorov. Oproti oscilačnej zubnej kefke je zvyčajne drahšia.