Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Juraj Hradský

Upresniť parametre
Juraj Hradský: Rusovce Oroszvár – Karlburg Juraj Hradský: Čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky - História a súčasnosť
Juraj Hradský: Rusovce Oroszvár – Karlburg

Rusovce ležia v hraničnom trojuholníku medzi Slovenskom, Rakúskom a Maďarskom. Toto územie s bohatou históriou bolo osídlené už v praveku. Žili tu Kelti a neskôr Rimania postavili vojenský tábor Gerulata. Po vpáde germánskych kmeňov sem prišli Longobardi, Avari a Slovania.

môžete mať 18.09 - 19.09

Juraj Hradský: Dúbravka Juraj Hradský: Čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky - História a súčasnosť
Juraj Hradský: Dúbravka

Dúbravka leží na východnom úpätí Devínskej Kobyly. Pôvodná obec existovala už v 14. storočí a patrila hradu Devín. Jej história je ale oveľa staršia. Výhodná geografická poloha ju predurčovala na osídlenie už v pravekom období.

môžete mať 18.09 - 19.09

Juraj Hradský: Čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky - História a súčasnosť Juraj Hradský: Čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky - História a súčasnosť
Juraj Hradský: Čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky - História a súčasnosť

Čestná stráž prezidenta Slovenskej republiky nie je iba turistickou atrakciou a ozdobou Prezidentského paláca. Je zároveň symbolom, jedným z atribútov slovenskej štátnosti.

môžete mať 18.09 - 19.09

Juraj Hradský: Čunovo - Sarndorf Dunacsún Juraj Hradský: Čunovo - Sarndorf Dunacsún
Juraj Hradský: Čunovo - Sarndorf Dunacsún

Čunovo je najjužnejšou mestskou časťou Bratislavy. Leží v hraničnom trojuholníku medzi Rakúskom, Maďarskom a Slovenskom. Na základe Parížskej mierovej konferencie boli obce Rusovce, Jarovce a Čunovo v roku 1947 pripojené k Československu.

môžete mať 18.09 - 19.09

Juraj Hradský: Bitka pri Lamači Juraj Hradský: Čunovo - Sarndorf Dunacsún
Juraj Hradský: Bitka pri Lamači

Po víťazstve pruskej armády v bitke pri Hradci Králové, 3. júla 1866, sa rakúske vojská presúvali k Prešporku, kde mali zabrániť v postupe na Viedeň. Bitka pri Lamači ukončila Prusko-Rakúsku vojnu na poludnie 22. júla 1866, kedy vstúpilo do platnosti prímerie.

môžete mať 18.09 - 19.09