Temperovací prístroj na čokoládu
Temperovací prístroj na čokoládu
Popis
"Temperovací prístroj na rozpustenie a ohrev čokolády na 60 °C. Prístroj je vybavený odnímateľnou nádobou z nehrdzavejúcej ocele a vekom. Nádoba s čokoládou sa zahreje na dne a bokoch, aby bola zaistená rovnomerná teplota. Regulácia teploty prebieha pomocou termostatu 230 V/80 W, je plynule nastaviteľná až do 60 °C. Kapacita nádoby je 1,5 l. Nádobu aj veko je možné umývať v umývačke riadu. Temperovací prístroj na čokoládu nájde uplatnenie pri všetkých väčších rodinných alebo detských oslavách.
Zboží není určeno pro komerční použití!
Materiál: kov / antikorová oceľ
Rozmery základne: 23 × 26 × 13,5 cm Vyberateľný kontajner 1/6 GN má nasledujúcu veľkosť: 16,5 × 18 × 10 cm. Stadter je nemecká spoločnosť a všetky výrobky pochádzajú z Nemecka.
Nechali sme pre vás otestovať foodblogerom:
Ak radi a často pracujete s čokoládou, tak temperovací prístroj vám uľahčí prácu a stane sa vám nenahraditeľným pomocníkom. Nielenže v ňom čokoládu vytemperujete na potrebné hodnoty podľa druhu, ale vďaka stálemu udržovaniu teploty môžete s čokoládou pracovať podstatne dlhšie. Prístroj má vyberaciu antikorovú nádobu s vekom s objemom 1500 ml, merané až po okraj. Teplota sa dá plynulo regulovať až do 60 °C a prístroj nahrieva celú vnútornú nádobu po dne aj bokoch.
Do nádoby prístroja vložíme zhruba dve tretiny čokolády z celkového množstva, najradšej v tvare šošoviek. Inak treba čokoládu nalámať alebo nasekať na malé kúsky. Prikryjeme vekom a nastavíme teplotu na 45 – 50 °C. Rozpustená čokoláda by mala dosahovať maximálnu teplotu 45 °C. Proces kontrolujeme teplomerom. Pri rozpúšťaní občas zamiešame. Trvanie rozpúšťania závisí od celkového množstva čokolády. Potom na prístroji nastavíme teplotu podľa použitého druhu čokolády. V prípade bielej čokolády to je 28 – 29 °C, mliečnej 30 – 31 °C a pre horkú 31 – 32 °C. Nádobu vyberieme z prístroja a rozpustenú čokoládu rýchlo schladíme/temperujeme pridaním ďalšej čokolády. Stále miešame až do rozpustenia, teplotu kontrolujeme teplomerom. Čokoládu pridávame po častiach a vždy dobre vymiešame, až do dosiahnutia potrebnej teploty podľa druhu. Nádobu vložíme späť do prístroja, ktorý nám bude
požadovanú teplotu udržiavať, a môžeme s čokoládou začať pracovať.
Skúsenejší, ktorým vo vybavení nechýba mramorová doska, ktorá odvádza teplo, postupujú iným spôsobom. Zhruba tri štvrtiny rozpustenej čokolády na mramorovej doske pomocou dvoch špachtlí prevaľujeme. Keď teplota klesne na cca 27 – 28 °C, tak sa čokoláda vráti k časti ponechanej rozpustenej čokolády a vymieša sa. Kontrolujeme teplotu, pracujeme rýchlo. Taktiež sa môže časť rozpustenej čokolády na doske temperovať tak, že sa rozotrie tenko doširoka, čím sa schladí, a opäť ihneď čokoládu pomocou špachtle vrátime a zmiešame dokopy. Dôležité je kontrolovať teplotu. Ak je stále vyššia, tak ešte na doske schladíme, ale už len menšiu časť, a opäť vmiešame do zvyšnej časti. Nádobu s natemperovanou čokoládou vložíme do prístroja, ktorý nám bude udržiavať potrebnú teplotu, a s čokoládou môžeme pracovať dlhšie než bez prístroja.
Na rýchle určenie teploty temperovanej čokolády si môžeme taktiež pomôcť skúškou na dolnej pere, ktorá je veľmi citlivá. Čokoláda nesmie hriať, potom je jej teplota vyššia než naša telesná, t. j. 36,7 °C, a je ju potrebné ešte temperovať a teplotu znížiť.
Tento prístroj uľahčí prácu všetkým, ktorí čokoládu používajú na výrobu rôznych praliniek, na polievanie tort a iných múčnikov, pri príprave cukroviniek a napríklad na namáčanie ovocia vrátane toho sušeného. Verím, že budete s prístrojom spokojní tak ako ja. V e-shope sú v ponuke aj kvalitné teplomery určené na prácu s čokoládou a taktiež rôzne nástroje, ako sú napichovače, očká a vidličky. Pre tých z vás, ktorí pracujete s menším množstvom čokolády, tak je v ponuke temperovací prístroj menšej veľkosti. M.F.
Návod : https://docs.google.com/…XVMIprXJtDb3 ksnhm0/edit?usp=sharing