Zolux Elektrický set ochranný plot 150 m na 1400m2 + obojok nastaviteľný
Popis
Trénujte svojho psa s neviditeľnou bariérou Zolux! Pripevnite obojok okolo krku psa: Obojok musí byť pevne pripevnený tak, aby elektródy boli v kontakte s kožou vášho psa. Nesprávne pripevnený obojok môže spôsobiť podráždenie. Ak je obojok nedostatočne pripevnený, stimulácia nebude účinná. Povoľte svojmu psovi chodiť na chvíľu a nosiť obojok pred začiatkom tréningu. Dôležité: Nenechávajte obojok na psovi viac ako 8 hodín denne. Ponechanie obojku na vašom psovi na viac ako 8 hodín môže spôsobiť podráždenie v oblasti krku, kde sú elektródy v kontakte s kožou vášho psa. Príručka pre školenie:
- Krok: Vytvorenie hranice
- Krok: Rozptýlenie so zavedením stimulácie hračiek
- Krok: Rozptýlenie iným psom alebo človekom
- Krok: Posilnenie výcviku
- Krok: Tréning bez vodítka
Prejdite so psom pozdĺž neviditeľnej bariérovej zóny. Okamžite pred dosiahnutím oblasti signálu zastavte a nechajte svojho psa pokračovať v oblasti signálu, kde pocíti vibráciu, po ktorej nasleduje mierna stimulácia. Keď pes cíti stimuláciu, rýchlo ho vytiahnite späť do zóny, kde sa môže voľne pohybovať a chváliť jeho správanie. Použite najnižšiu úroveň stimulácie potrebnú na získanie odpovede od vášho psa. Tréningový program je všeobecná príručka založená na 20 až 30 minútach cvičení dvakrát denne. Každý pes má jedinečnú osobnosť a učí sa inak. Uistite sa, že váš pes sa naučil každý krok pred pokračovaním k ďalšiemu. Neváhajte ho otestovať. 1.Krok- 1 týždeň Vytvorenie zóny s vizuálnymi signálmi/prvé skúsenosti so stimuláciou na vodítku: Umiestnite aktivovaný obojok na vášho psa na vodítku na veľkej ploche svojho majetku (obrázok 2). Umieste vlajky okolo oblasti, aby váš pes identifikoval neviditeľnú hranicu, za ktorou by nemal ísť. Chceme vášho psa naučiť, že ak sa príliš blíži k limitu, dostane stimuláciu, ktorá ho prinúti vrátiť do autorizovanej zóny. Po opakovaných pokusoch sa váš pes naučí, že zakázaný priestor je za vlajkami, ktoré pôsobia ako plot. Dôležité: Pes musí pochopiť, že jediným spôsobom, ako sa vyhnúť stimulácii, je návrat do stredu autorizovanej zóny. Po opakovaných pokusoch sa váš pes naučí, že vibrácia je signál, ktorý predchádza stimulácii a že je príliš blízko povolenému limitu zóny. Zopakujte toto cvičenie v rôznych oblastiach vášho majetku v nasledujúcich dňoch. Ak sa pes bez váhania odmieta priblížiť k neviditeľnej bariére, je pripravený na ďalší krok. Ak trénujete niekoľko psov, opakujte cvičenie s každým. Ukončite každý tréning s časom na hranie so svojím psom uprostred autorizovanej zóny.
2. krok-1 týždeň Tréning s vodítkom/zavedenie rozptýlenia: Pripevnite obojok okolo krku vášho psa a aktivujte ho. Umiestnite vlajky okolo oblasti, aby váš pes identifikoval neviditeľnú hranicu, za ktorou by nemal ísť. Hrajte sa so svojim psom na vodítku v autorizovanej zóne na krátku dobu. Po niekoľkých minútach improvizujte hru hádzaním lopty alebo hračiek za určenou zónou. Ak sa váš pes pokúsi behať za loptou za vlajkami, počkajte, kým nereaguje na stimuláciu a ihneď potiahnite vodítko, aby ste ho priviedli naspäť do stredu bezpečnej zóny. Chváľte svojho psa, keď sa vráti do autorizovanej zóny. Nechajte svojho psa hrať sa niekoľko minút a opakujte cvičenie. Ak pes pokračuje v prekračovaní za bariéru a ignoruje vibrácie alebo stimuláciu po tréningu s hrou, roztiahnite oblasť signálu, aby ste mu poskytli väčšiu plochu alebo zvýšili intenzitu stimulácie na vysielači. Dôležité: Zvýšte intenzitu stimulácie raz, až kým nenájdete intenzitu, ktorá udržuje vášho psa prekračovať neviditeľnú bariéru. Pes musí pochopiť, že jediným spôsobom, ako sa vyhnúť stimulácii, je návrat do stredu autorizovanej zóny. Po opakovaných pokusoch sa váš pes naučí, že vibrácia je signál, ktorý predchádza stimulácii a že je príliš blízko povolenému limitu zóny.
3. krok- 2 týždeň Rozptýlenie iným psom alebo človekom za neviditeľnou bariérou: Pripevnite obojok okolo krku vášho psa a aktivujte to. Umiestnite vlajky okolo oblasti, aby váš pes identifikoval neviditeľnú hranicu, za ktorou by nemal ísť. Hrajte sa so svojim psom na vodítku v autorizovanej zóne na krátku dobu. Po niekoľkých minútach zaraďte rozptýlenie iným psom alebo človekom za neviditeľnou bariérou. Ak sa váš pes pokúsi prejsť za druhým psom alebo človekom za neviditeľnou bariérou, pevne potiahnite vodítko, aby ste ho vrátil do autorizovanej zóny. Pes sa musí naučiť hranice bez ohľadu na rozptýlenie.
Operáciu zopakujte s rôznymi rozptýleniami, až pes zastaví pred aktiváciou neviditeľnej bariéry. Ak pes pokračuje v prekračovaní za bariérou, keď je rozptýlený, musíte rozšíriť oblasť signálu alebo zvýšiť intenzitu stimulácie. Dôležité: Zvýšte intenzitu stimulácie postupne, kým nenájdete intenzitu, ktorá odrádza vášho psa od behu mimo neviditeľnej bariéry. Ak váš pes odmieta behať za rozptýlením na druhej strane bariéry z akejkoľvek časti vášho majetku, prejdite na ďalší krok.
4.krok-3 týždeň Posilnenie výcviku: Postupujte podľa krokov 2 a 3, ale v poslednom kroku nepoužívajte vodítko. Nechajte vodítko spadnúť na zem a zatiahnite za svojho psa. Môžete použiť vodítko na vytiahnutie psa späť, ak ignoruje stimuláciu pre neviditeľnú bariéru, alebo ak ide na druhú stranu bariéry.
5.krok- 4–5.týždeň Tréning bez vodítka: Keď váš pes ignoruje rozptýlenie a už neprechádza za neviditeľnú bariéru, môžete ho nechať behať voľne v autorizovanej zóne bezpečne bez použitia vodítka. Dôležité: Ak váš pes prekoná bariéru, ihneď vráťte svojho psa späť do autorizovanej zóny. Nezabudnite odstrániť obojok zo svojho psa alebo ho vypnúť ak prejdete cez neviditeľnú bariéru! Postupne zvyšujte úroveň intenzity, kým váš pes už nebude v pokušení prechádzať cez neviditeľnú bariéru počas tréningu bez vodítka. Tipy na tréning s neviditeľnou bariérou: Pre najlepšie výsledky s neviditeľnou bariérou Zolux sa vždy riaďte nasledujúcimi bodmi: Obojok musí byť zapnutý a relatívne tesný. Elektródy by mali zostať v kontakte s pokožkou bez obmedzenia dychu vášho psa. Pri správnej inštalácii by ste mali vedieť pohodlne strčiť jeden alebo dva prsty medzi kontaktné body a kožu vášho psa. Správna úroveň stimulácie sa dosiahne, keď váš pes reaguje pohybom krku, ramien, hlavy alebo očí. Nenechávajte obojok na krku psa na dobu dlhšiu ako 8 hodín denne. Ak je obojok na tom istom mieste dlhšiu dobu, môže spôsobiť podráždenie kože. Nepoužívajte obojok na psovi mladšom ako 6 mesiacov. Nepoužívajte so slabými batériami. Slabé batérie neaktivujú stimuláciu. Počas inštalácie bariéry nedávajte obojok na krk vášho psa. Uistite sa, že obojok správne funguje predtým, než ho umiestnite na krk vášho psa. Obojok by mal byť použitý pod dohľadom majiteľa psa. Odstráňte všetky ostatné kovové predmety z krku vášho psa, keď používate obojok. Usporiadajte vlajky okolo obvodu približne 3 metre od testovacieho svetla. To bude učiť vášho psa, kde sú hranice pre neviditeľnú bariéru. Urobte cvičenia krátke, ale efektívne. Odporúčame 20 až 30 minút, dvakrát denne. Ak trénujete niekoľko psov, trénujte ich samostatne.
Návod na použitie Ochranný plot + obojok Pred použitím výrobku si pozorne prečítajte túto príručku. Predstavenie: Plotový systém vám dáva možnosť umožniť vášmu psíkovi slobodu, ktorú chcete v rámci vašich určených hraníc. Šírka signálneho poľa sa dá ľahko nastaviť pomocou vysielača. Sila elektrickej stimulácie sa dá nastaviť na každý samostatný prijímač pomocou voliča intenzity. V režime ‹‹ pager + stimulácia››, Váš pes dostane tichú pager/vibráciu, po ktorej nasleduje stimulácia, keď sa blíži k hraničnej oblasti. V režime ‹‹only pager ›› bude váš pes dostávať iba stimulujúci pager/vibrácie. Hlavné funkcie:
- Široká škála stimulácie pre všetky plemená a temperamenty
- Plne vodotesný prijímač/obojok
- 8 úrovní intenzity na prijímači/obojok na kontrolu individuálnych potrieb stimulácie psa
- nestimulujúca vysoko výkonná pagerová vibračná výstraha
- vysoko výkonný režim vibrácií
- svetelná kontrolka správnej funkcie kábla so zvukovou signalizáciou v prípade poruchy
- signál s dlhým dosahom s maximálnym pokrytím 16ha
- pokročilý filtračný systém, ktorý zabraňuje rušeniu z vonkajších zdrojov
- rozšíriteľné na viacerých psov
- Lithium Polymer batérie s rýchlym 2-hodinovým nabíjaním
Bezpečnostné prvky: Plotový systém používa najmodernejšiu mikropočítačovú technológiu. Prijímač/obojok má automatické ovládanie, ktoré obmedzuje stimuláciu na osem sekúnd. Filtračný systém značky Zolux zabraňuje náhodnej aktivácii z vonkajších zdrojov iných ako vysielač. Zapnutie/vypnutie vysielača a prepínač výberu funkcií: Tlačidlo na zapnutie/vypnutie a prepínač výberu funkcií má 3 funkcie. Ak tlačidlo ON/OFF je v polohe hore, jednotka bude dávať psovi vibrácie, nasledované korekčnou stimuláciou. Keď je prepínač v dolnej polohe, vyskytne sa len vibrácia (NIE STIMULÁCIA). Prístroj je vypnutý keď tlačidlo je nastavené do strednej polohy. ? Indikátor zapnutia/vypnutia: Keď je On/Off a funkčný prepínač buď v hornej alebo dolnej polohe, kontrolka zapnutia / vypnutia sa rozsvieti, čo znamená, že prístroj je zapnutý. Keď je spínač v strednej polohe, kontrolka zhasne, čo znamená, že je vypnutý. Tlačidlo na nastavenie šírky poľa: Tento gombík ovláda šírku signálneho poľa (približná vzdialenosť od ohraničujúceho vodiča k miestu, kde sa prvýkrát aktivuje prijímač / obojok). Otáčaním gombíka v smere hodinových ručičiek sa zvýši šírka poľa, čím pes dostane širší priestor. Otáčaním proti smeru hodinových ručičiek sa znižuje signálové pole, čo dáva kratší priestor psovi. ?Indikátor ohraničujúceho kontinuita: Ak sú káble správne pripojené, indikátor ohraničujúceho kontinuita bude svietiť. Ak dôjde k poškodeniu alebo odpojeniu káblov plotu, svetlo sa automaticky vypne a zaznie varovný signál. Zásuvky konektora drôtu: Ľahko použiteľné tlačidlá umožňujú pripojiť a odpojiť káble. Približne 1 cm musí byť odrezaný plastový povlak od koncov káblov pred umiestením do červeného konektora v spodnej časti nástenného vysielača. Na pripojenie jednotky k zemi je pripojený uzemňovací kábel. Očistite koniec uzemňovacieho drôtu od izolácie v dĺžke približne 1 cm a vložte jeden koniec do čierneho konektora na spodnej časti vysielača. Druhý koniec drôtu by mal byť zakopaný v zemi alebo obalený okolo potrubia a zaistený izolačnou páskou. ?Konektor pre adaptér: Pripojte adaptér 220 V do 220 V zásuvky a zasuňte zástrčku adaptéra do konektora napájania vysielača. Nástenný vysielač: Použite priložené skrutky na pripevnenie vysielača k stene bezpečne v blízkosti zásuvky. Jednotka bude odolávať mrazom, ale nie je vodotesná. Preto odporúčame montáž vysielača do bezpečnej, suchej oblasti, ako je napríklad kôlňa alebo garáž. Na zabezpečenie montáže do sadrokartónu boli vytvorené plastové kotvy. Vyvŕtajte stenu na zvolenom mieste, vložte hmoždinky a upevnite vysielač dodanými skrutkami. Pri napájaní stenového vysielača zapojte napájací adaptér do štandardnej 220 V zásuvky a pripojte ho k napájaciemu konektoru vysielača.
Opis prijímača/obojka: Úroveň intenzity stimulácie sa môže nastaviť individuálne na každom obojku, aby sa prispôsobil temperamentu každého psa. Stimulačné úrovne sa pohybujú od úrovne 1 až po úroveň 8, pričom úroveň 1 je najnižšia. Aby ste si vybrali správnu úroveň intenzity pre každého psa, odporúčame vám začať s úrovňou 1 a pomaly zvyšovať hladinu, kým nebudete schopní zistiť reakciu vášho psa. Tým sa zabezpečí, že si vyberiete úroveň, ktorá je pre vášho psa vhodná. Ak umiestnite gombík v polohe Off, obojok sa úplne vypne. Ak chcete ušetriť energiu batérie, odporúča sa vypnúť obojok, kým nepoužívate plotový systém.
Kontrolka prijímača (LED): Pri prvom aktivovaní plotového systému LED dióda sa rozsvieti na jednu sekundu, čo znamená, že je funkčná. Keď je jednotka zapnutá, každé 2 sekundy sa objaví blikanie, ktoré indikuje, že prijímač/obojok funguje správne. Farba LED indikuje životnosť batérie prijímača. (Zelené svetlo = plne nabité, Oranžové svetlo = stredne nabitý, Červené svetlo = treba nabiť batériu). Keď obojok nedostane signál z vysielača na 10 sekúnd alebo viac, prijímač/obojok prejde do režimu spánku a kontrolka LED prestane blikať. Keď váš pes sa priblíži ku káblu ohraničenia, kontrolka LED bude trvale blikať, čo znamená, že prijímač/obojok je aktivovaný.
Správne nasadenie: Správne nasadenie je potrebné pre optimálnu funkčnosť. Oba kontaktné body musia byť vždy v kontakte s pokožkou vášho psa pre dôslednú stimuláciu. Uvoľnený obojok môže spôsobiť podráždenie pokožky. Pri správnej inštalácii by ste mali vedieť pohodlne pripevniť jeden alebo dva prsty medzi kontaktné body a pleť vášho psa. Uvoľnený obojok môže spôsobiť podráždenie pokožky. Upozornenie! Ak necháte prijímač / obojok na rovnakom mieste na krku psa, po dlhšiu dobu môže spôsobiť podráždenie pokožky. V prípade, že pes musí nosiť obojok na dlhšiu dobu, vtedy z času na čas premiestnite obojok, aby ste zmenili kontaktný bod elektród s pokožkou. Dbajte na to, aby ste pri každom použití zariadenia skontrolovali podráždenie pokožky.
Nabíjanie batérie: Zásuvka na nabíjanie batérie, pokrytá gumovou zátkou, je umiestnená na vnútornej strane prijímača. Aj bez gumovej zátky je jednotka vodotesná. V prípade, že pes bol v slanej vode nezabudnite vypláchnuť prijímač a nabíjací port čistou vodou a nechať vyschnúť.
Nabíjanie prijímača/obojku: Zolux používa lítium-polymérové batérie.
- Nabíjajte zariadenie pred prvým použitím.
- Batériu nenabíjajte v blízkosti horľavých látok.
- Batériu úplne nabite, keď zariadenie nepoužívate 3 mesiace alebo viac.
Nabíjajte zariadenie, ak: 1.Kontrolka LED na prijímači vydáva červenú farbu. 2. Indikátor na prijímači sa nerozsvieti. 3. LED dióda na prijímači sa dočasne rozsvieti, ale nebude svietiť v blízkosti drôtu. Postup nabíjania batérie:
- Pripojte nabíjacie káble k prijímaču.
- Nabíjačku zapojte do 220 V elektrickej zásuvky. Pri správnom pripojení by všetky kontrolky svietili červenou farbou. Počas procesu nabíjania sa prístroj vypne. Po nabití budete musieť opäť zapnúť jednotku, aby ste ju mohli používať.
- Lítium-polymérová batéria je úplne nabitá do 2 hodín. Počas nabíjania zostanú svietiť červené svetlá. Keď je batéria úplne nabitá, červené svetlo sa zmení na zelené svetlo. (Keď po ukončení nabíjania odpojíte nabíjačku, budete musieť jednotku reštartovať).
- Po nabití zakryte zásuvku na nabíjanie batérie pomocou gumovej zástrčky na prijímači/obojku.
Poznámka: Používajte batérie, nabíjačky a príslušenstvá schválené iba spoločnosťou Zolux. Neoprávnené nabíjanie môže spôsobiť poruchu zariadenia a indikátor bude blikať v jantárovej farbe (žltej farby).
Ako zmeniť dĺžku kontaktných miest: Obojok je vybavený 15 mm elektródami, ktoré môžu byť rozšírené na 19 mm pre psov s dlhou alebo hrubou srsťou. Ak chcete rozšíriť elektródy o 15 až na 19 mm, postupujte podľa nasledujúcich krokov.
- Použitím poskytnutého nástroja pomocou označenej strany ‹‹5/8›› odskrutkujte elektródy proti smeru hodinových ručičiek.
- Umiestnite rozšírenie kontaktného bodu nad otvorené závitové prvky, plochou stranou nadol.
- Umiestnite kontaktné body nad nástavce a dotiahnite kontaktné body a predĺženia v smere hodinových ručičiek pomocou nastavovacieho nástroja so stranou označenou ‹‹3/4››.
Pozor: Elektródy pevne utiahnite, ale nie nadmerne. Ak sa chcete vrátiť na dĺžku 15 mm, zopakujte postup opačným smerom.
Testovanie plotového systému pred inštaláciou:
- Aby ste sa uistili, či funguje správne, zapojte napájací konektor a potom sieťový adaptér zapojte do elektrickej zásuvky. Prepnite stimulačný gombík na Pagera + Stimulácie, alebo na Pager Only (pager iba). Kontrolka On/Off by sa mala rozsvietiť.
- Odskrutkujte dĺžku uzemňovacieho kábla, ktorý bol dodaný, a odtrhnite izoláciu približne 1 cm od každého konca. Zasuňte oba konce zemniaceho vodiča do konektorov vonkajšieho červeného vodiča a nechajte stredový konektor voľný. Zasuňte oba konce zemniaceho vodiča do 2 červených konektorov vodiča a nechajte stredový konektor voľný. Ak sú drôty správne pripojené, kontrolka sa rozsvieti.
- Potom aktivujte prijímač/obojok otočením voliča úrovne intenzity na prijímači na požadovanú úroveň. Kontrolka LED bliká raz za dve sekundy, čo ukazuje, že je zapnutá.
*Ak nie je aktivovaný 10 sekúnd alebo viac, systém prejde do režimu spánku.
4. Držte prijímač v ruke s kontaktnými bodmi smerom hore. Umiestnite skúšobné diódu na kontaktné body a priblížte sa k testovacej slučke.
5. Sledujte, či sa kontrolka rozsvietí a zariadenie vibruje. Dávajte si pozor, aby ste sa nedotkli kontaktných miest pretože jednotka pri aktivácii vydáva stimuláciu. Inštalácia: Plotový systém: musí vytvoriť nepretržitú slučku okolo vášho majetku, aby systém fungoval. Signál je odoslaný z terminálu vysielača, cez hraničný kábel, až do druhého terminálu vysielača. Keď sa to dosiahne, LED indikujúca správnu funkciu kábla vyžaruje kontinuálne červené svetlo. Pozor: Pred inštaláciou ohraničujúceho drôtu sa obráťte na elektrárne, plynárenské a telefónne spoločnosti, ohľadne umiestnenia ich vodičov na vašom majetku predtým, než začnete kopať. Skôr ako začnete s trvalou inštaláciou, skontrolujte rozloženie drôtu nad zemou. Opatrne si vyberajte priestor, v ktorom by mal byť pes umiestnený. Dôležité: Pri vytváraní predného hraničného okruhu, iba proti predbežnému oploteniu v prednej časti dvora alebo v prednej
hranici s existujúcim typom zadržiavacieho systému s protiprúdovým oplotením je potrebné usporiadanie s dvojitou slučkou. Vzdialenosť medzi dvomi paralelne umiestnenými káblami musí byť 180 až 300 cm, aby sa zabránilo rušeniu. Pri jednoduchých slučiek, táto vzdialenosť medzi káblami má byť tiež 180–300 cm. *Upozorňujeme, že diagramy nie sú nakreslené v mierke. (priložené obrázky viď. v originálnom návode) Diagramy sú zobrazené pre obdĺžnikové usporiadanie. Skutočné požiadavky na vlajku sa môžu líšiť v závislosti od zvoleného usporiadania. Bude potrebné predvídať vzdialenosť (zóna, v ktorej pes dostane stimuláciu) najmenej 180 až 240 cm na každej strane kábla. Pes zostane vo vzdialenosti 60 až 120 cm od tejto oblasti, takže je výhodnejšia celková približná vzdialenosť 240 až 360 cm. Vytvorenie neutrálnej zóny v hraničnej oblasti: Musíte vytvoriť neutrálnu zónu od vysielača plotu na začiatok
plotu, aby sa signály neprekročili k existujúcim pomocným vodičom. Začnite skrúcaním dvoch kusov plotového drôtu tak, aby boli spletené od začiatku oblasti neutrálnej zóny až po koniec. Opletanie oboch vodičov preruší signál spodného plotu, čím vytvorí priestor pre váš pes, ktorý prejde bez stimulácie. Na opletenie plotového drôtu držte dva drôty vedľa seba a otočte ich. Čím sú drôty pevnejšie, tým lepšie je zrušenie signálu. Opletanie oboch vodičov preruší signál ohraničujúceho vodiča a vytvorí tak neutrálnu zónu. Dôležitý: Pred začatím kopania sa obráťte na svoje miestne telefónne, plynárenské a energetické spoločnosti, ohľadne ich vedení. Nie je nevyhnutné zakopávať kábel bariéry pre jeho fungovanie, ale na to, aby sme ju chránili, dôrazne odporúčame jej zakopať na hĺbke 7–10 cm. Začnite kopaním hlbokého rezu s hrúbkou 10 cm, kde kábel vstúpi do zeme v blízkosti vysielača a pokračuje pozdĺž
slučky kábla. Dôležitý: Zakopte plotový drôt po otestovaní systému a ubezpečte sa, že funguje správne. Pri inštalácii nepoškodzujte drôtený plot, pretože by to mohlo mať za následok prerušovaný signál alebo žiadny signál. Príjazdové cesty/chodníky: Pri prekročení asfaltovej príjazdovej cesty urobte 1 cm hlboký rez cez príjazdovú cestu pomocou kotúčovej píly a rezného čepele. Zatvorte trhlinu asfaltovým tesnením po vložení plotu. Káblové pripojenie: Pripojenie vodičov musí byť vodotesné! Nepoužívajte pri tomto type pripojenia elektrickú pásku alebo skrútené drôtené matice, pretože to spôsobí prerušovaný signál alebo deaktiváciu systému. Vodeodolné spoje, ktoré sú súčasťou systému oplotenia, sú navrhnuté tak, aby poskytovali tesné spojenie medzi drôtmi. Izolácia na ohraničujúcom vodiči by sa nemala odstrániť pred umiestnením drôtu do otvorov. Ak chcete použiť vodotesné spoje, ohraničujúci drôt sa
umiestni do vonkajších otvorov spojov, aby stredný otvor bol voľný. S pomocou kliešťami opatrne a jemne stlačte hornú časť modrej časti spoja, aby ste ju zatvorili. Pripojenie plotového drôtu k vysielaču: Spojte obidva konce skrútených drôtov z dvoch koncov drôtu plotového systému. Vyvŕtajte otvor vo vonkajšej stene alebo dverách alebo kábel prejdite cez existujúci otvor. Pripojte skrútený kábel ku káblu vysielača (konce vodiča musia byť odizolované 1 cm). Musí sa objaviť červené svetlo indikujúce fungovanie kábla. Ak sa svetlo nerozsvieti, skontrolujte, či sú všetky káble správne pripojené a či nie je poškodený kábel. Signálne pole: Tlačidlo na nastavenie vzdialenosti, ktoré sa nachádza na vysielači, riadi rozsah priblíženia. Zvýšenie alebo zníženie šírky signálu neovplyvňuje intenzitu stimulácie. Na overenie vzdialenosti priblíženia sa pomaly približujte k hraničnej línii tým, že pridržiavajte objímku
približne pri výške krku psa. Kontaktné body musia byť smerom hore s pripojeným skúšobným svetlom. Sledujte, či svieti kontrolná kontrolka, čo vám poskytne predstavu o šírke signálneho poľa. Najčastejšou silou signálu bude nájdenie nastavenia systému v zelenej/žltej zóne. Najefektívnejší signál sa dosiahne nastavením približovacej vzdialenosti medzi 60 a 180 cm zodpovedajúcej zelenej a žltej zóne nastavovacieho gombíka. Príručka pre riešenie problémov:
1. Pes nereaguje na stimuláciu:
- Nastavte obojok
- Možno budete musieť ostrihať srsť na krku psa tak, aby oba kontaktné body boli v kontakte s kožou psa
- Dobite batériu v prijímači / obojku
- Nastavte úroveň intenzity stimulácie
2. Postupy testovania systému: Kedykoľvek narazíte na poruchu, budete musieť urobiť skúšobnú slučku, aby ste určili, ktorý komponent nefunguje správne. Ak chcete vykonať procedúru testovacieho cyklu, postupujte podľa týchto krokov: 1.Vykonajte skúšobnú slučku s minimálnym 3 až 6 metrovým ohraničujúcim káblom (alebo použite uzemňovací drôt). 2.Odpojte existujúci hraničný vodič od stenového vysielača. 3.Vložte oba konce skúšobnej slučky do stenového vysielača. 4.Nastavte gombík na nastavenie vzdialenosti priblíženia do polohy ‹‹9 hodín›› 5.Umiestnite kontrolnú lampu na prijímač. S prijímačom /obojkom sa priblížte k testovacej slučke a berte pozrite si vzdialenosť medzi vami a vodičom, keď obojok aktivuje kontrolnú lampu. 6.Nastavte gombík na nastavenie vzdialenosti priblíženia do polohy ‹‹12 hodín›› 7.Odstúpte od skúšobnej slučky a znova sa priblížte. Určte vzdialenosť medzi vami a drôtom, keď sa obojok aktivuje. Táto vzdialenosť musí byť väčšia ako v polohe ‹‹9 hodín››. Ak používate viac ako jeden prijímač/obojok, zopakujte vyššie uvedený test na každom obojku. Ak sa červený indikátor nerozsvieti po pripojení skúšobnej slučky, stenový vysielač nefunguje správne. Keď červené svetlo svieti na stenovom vysielači, ale obojok sa neaktivuje na testovacej slučke, tak nefunguje prijímač (obojok). Záruka a oprava: Informácia: komplexná záruka sú 2 roky. Záruka začína od dátumu zakúpenia. Po 2 rokoch sú náklady na diely, príslušenstvá, poplatky za prácu a za prepravu zodpovednosťou zákazníka. Záruka začína od dátumu nákupu. Vymeniteľné batérie nie sú kryté zárukou. Kvalita záruky Zolux: Na opravu v rámci záruky je potrebný originál doklad o kúpe. Záruka sa nevzťahuje: Zolux spoločnosť nepokrýva náklady na opravy a náhrady spôsobenej nesprávnym používaním vlastníkom alebo psa, nesprávnou údržbou a / alebo stratených jednotiek. Postup pri opravách: Ak zariadenie nefunguje správne, pozrite si príručku na riešenie problémov v užívateľskej príručke. Náklady na prepravu výrobkov v záruke späť do spoločnosti Zolux je zodpovednosťou zákazníka. Spoločnosť Zolux nezodpovedá za poškodené alebo stratené jednotky pri preprave do spoločnosť Zolux. Spoločnosť nezodpovedá za nepríjemnosti, kým je prístroj v oprave. Kým sa začne záručná práca, môže byť potrebná kópia dokladu o predaji s dátumom zakúpenia.