BazenyShop.cz Solinátor Pixie ERP10
Popis
Úprava bazénovej vody výrobou plynného chlóru zo slanej vody elektrolýzou je šetrný spôsob sanitácie vody. Tento proces nevytvára žiadne škodlivé látky ako napr. ťažké kovy a je ekologicky šetrný nielen voči svojmu užívateľovi ale aj voči životnému prostrediu.
Pôsobením el. prúdu o bezpečnom napätí dochádza v elektrolytickej cele k tvorbe plynného chlóru, ktorý je okamžite rozpustený vo vode a vzniká kyselina chlórna. V procese elektrolýz taktiež vznikajú ďalšie účinné sanitačné látky a to ozón a kyslík.
- SAMOČISTIACE ELEKTRODY Z TITANU
- Žiadna manipulácia ani skladovanie chlóru
- Ekologický systém – soľ je prírodný produkt
- PLNE AUTOMATICKÁ, JEDNODUCHÁ PREVÁDZKA
- JEMNE SLANÁ VODA S ANTISEPTICKÝMI ÚČINKAMI
Obsah balenia
- ovládacia jednotka
- puzdro cely
- cela
- šróbenie cely
Technické informácie
- životnosť elektród cca 14 000hod
- prietok vody: 9 – 27 m3/hod
- rozmery ovládacej jednotky 23 × 21,4 × 11,2 cm (dx š xv)
- hmotnosť cca 5,5kg
Na prevádzku systému je nutné v bazénovej vode rozpustiť bazénovú soľ v pomere 4 – 5,5 kg soli na 1000 l (1 m3) vody.
Zariadenie musí byť prevádzkované iba v čase, keď je spustená bazénová filtrácia.
Pripojenie cely do bazénového okruhu
Celá by mala byť umiestnená ako posledné zariadenie pred vstupom čistej vody späť do bazéna.
Pripojenie na 50mm potrubie
Rúrku s priemerom 50mm jednoducho vlepíte priamo do tela plastového tela cely. Rúrka nie je súčasťou.
Pripojenie na 32/38mm
Hadicové tŕne (2ks) 32/38mm jednoducho vlepíte priamo do tela plastového tela cely. Trny nie sú súčasťou.
Prečo je získaná voda zdravšia?
Mierne slaná voda je prirodzene antiseptická, likvidujúca mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode, takže voda je zdravšia hneď od začiatku. OCEANIC SWC proces ochráni vodu od škodlivých mikroorganizmov pomocou elektrochemickej produkcie dezinfekčných činidiel. Každé z nich je schopné ničiť baktérie a iné škodlivé organizmy samo, avšak dohromady je ich sila takmer extrémna.
Vyplatí sa zariadenie Autochlór?
Áno, pretože je v podstate najmenej nákladným úpravárenským zariadením. Nie je totiž nutné používať iné pomocné dezinfekčné systémy. V priemere pobeží zariadenie Autochlór vo Vašom bazéne cca 6 – 10 hodín denne v závislosti od zaťaženia bazénovej vody, pričom náklady na 1 prevádzkovú hodinu činia cca 60 – 70 halierov + počiatočná dávka soli. Životnosť prietočnej titánovej cely je podľa miestnej kvality vody (najmä tvrdosti) 3 až 10 rokov.
Bude voda rovnaká ako v oceáne?
Morská voda má cca 3,5% obsahu solí. Autochlór pracuje už s koncentráciou od 0,4 – 0,5%. Mierne slaná voda je totiž na používanie v kúpeli oveľa komfortnejšia, než „pravá“ morská voda. Zloženie slanej vody v bazéne produkovanej procesom Autochlór, je možné prirovnať k zloženiu sĺz, takže otvoriť oči pri potápaní v bazéne ošetrené týmto procesom, nie je nepríjemné.
Je táto soľ korozívna?
Voda obsahujúca soľ v koncentrácii okolo 0,4 – 0,5% je mierne korozívna. Pri použití systému je nutné používať tepelné výmenníky a el. vykurovacej špirály v prevedení titán. V bazéne nesmú byť prítomné žiadne prvky zo štandardnej nerezovej ocele (AISI 304), nutné je použitie zariadení odporúčaných na prevádzku v slanej vode.
Kedy je nutné dopĺňať soľ do vody?
V priebehu chodu zariadenia, teda elektrochemického procesu, nedochádza k spotrebe soli a nie je potrebné ju dopĺňať. Odparovaním vody taktiež nedochádza k úbytku soli. Soľ je potrebné doplniť až po niekoľkokrát opakovanom praní filtra spojené s dopúšťaním vody alebo obmene vody v bazéne a to opäť rádovo 4 kg soli na 1 m3 (1 000 litrov) vody. Na nutnosť doplnenia soli vás upozorní kontrolka zariadenia (viď návod)