10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Clean Air Optima CA-605T Smart

Clean Air Optima CA-605T Smart

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Clean Air Optima CA-605T Smart, zvlhčovač vzduchu Celý popis
175 €
Tovar od: Gavri s.r.o.
175 €
Získajte dopravu ZADARMO so
Posledný kus

22.8.2024 na výdajnom mieste
22.8.2024 - 23.8.2024 na vašej adrese

Popis

Zvlhčovač vzduchu pre dokonalé ovzdušie v miestnosti. Šedý zvlhčovač CA-605T Smart holandskej značky Clean Air Optima využíva ultrazvukovú metódu na výrobu čistej a osviežujúcej studenej hmly. Zvlhčovač CA-605T je vhodný pre miestnosti do 65 m2 (odparovací výkon: 120 ml/h – 480 ml/h). Pomôcť hygrostatu je možné nastaviť a udržiavať požadovanú vlhkosť vzduchu v miestnosti (rozsah 30% – 75%). Ionizátor vzduchu produkuje záporné ióny, ktoré vytvárajú v miestnosti pocit čerstvého vzduchu po búrke. Nízka hlučnosť zvlhčovača (<25 dB) umožňuje používať prístroj aj v noci. Funkcia Časovač zvyšuje komfort pri použití zvlhčovača vzduchu CA-605T Smart. Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie.

Na čo je zvlhčovač vzduchu dobrý?
Zvlhčovače vzduchu predchádza nežiaducemu vysúšaniu sliznice dýchacích ciest, ktorá sa vďaka tomu ľahšie podráždi a je náchylnejšia na prechladnutie a alergické reakcie. Tento problém je spôsobený nedostatočnou relatívnou vlhkosťou v miestnosti. Tá sa bežne pohybuje medzi 40–60%, ale počas vykurovacej sezóny často klesá až na hodnotu okolo 20%. Zvlhčovače vzduchu s automatickou reguláciou dokážu hladinu relatívnej vlhkosti merať a udržiavať ju na určitej hodnote vhodnej pre ľudský organizmus. Niektoré moderné zvlhčovače pomocou filtrov alebo lokálneho zahrievania likvidujú aj baktérie obsiahnuté v stojatej vode, ktorú premieňajú na paru a plne tak nahrádzajú staré odparovače pripevňované na kúrenie.

Aký typ zvlhčovača zvoliť?
Najrozšírenejšími typmi zvlhčovačov sú parné zvlhčovače vzduchu, ktoré postupne zahrievajú vodu, ktorá sa mení na paru a zvlhčuje miestnosť. K ďalším typom patria ultrazvukové zvlhčovače, ktoré majú síce vyššiu obstarávaciu cenu zato nižšie výdavky na spotrebu energie a nie sú toľko hlučné ako tie parné. Pomocou vysokofrekvenčných ultrazvukových vĺn sú jednotlivé kvapky vody rozrušované na drobné mikrokvapôčky, ktoré podobne ako hmla zvlhčujú okolité prostredie. Pri každej technológii však nie je rozhodujúce, akým spôsobom je voda premieňaná na paru, ale skôr výkon zvlhčovača, ktorá sa prejaví na jeho účinnosti a spotrebe elektriny.

Kam zvlhčovač umiestniť?
Zvlhčovač je vhodné používať vo všetkých obytných priestoroch, v najlepšom prípade by mal byť v nepretržitej prevádzke v uzavretej miestnosti, aby vytvorená vlhkosť oknom alebo dverami neunikala. Zvlhčovač je najvhodnejšie umiestniť na zem alebo do nepatrnej výšky. Pokiaľ si zvlhčovač domov zaobstaráte, dbajte na jeho čistotu. Vodu vo zvlhčovači je nutné pravidelne meniť (aspoň raz za tri dni), pretože sa v nej môžu tvoriť baktérie či choroboplodné zárodky, ktoré sa v nej prirodzene množia.

Ako funguje ionizátor vzduchu.
Ionizátory vzduchu generujú záporné ióny (anióny), a tým je dosiahnuté hneď niekoľko efektov. Dýchame vzduch majúci efekt čerstvého vzduchu po búrke. Civilizácia produkuje mnoho kladných iónov (DVD, TV, autá atď.), ktoré majú škodlivý účinok na zdravie (bolesť hlavy, únava, ospalosť). Záporné ióny neutralizujú vo vzduchu kladné ióny (kationty). Nabité častice zhlukujú na seba aj tie najmenšie častice prachu, a tieto zhluky spadnú na horizontálnu plochu, kde sa ľahko odstránia handrou alebo vysávačom. Nevýhodou ionizátorov je, že môžu produkovať ozón, ktorý je vo väčšom množstve škodlivý pre zdravie (obzvlášť pre astmatikov). Podľa normy ČSN EN 60335–2–65 produkcia ozónu nesmie prekročiť 0,05 ppm. Túto normu musí spĺňať akýkoľvek ionizátor na slovenskom trhu. Ionizátor vzduchu zvlhčovača vzduchu Clean Air Optima CA-605T Smart spĺňa normu 60335–2–65. Ionizátor nevyžaduje žiadnu údržbu. Životnosť ionizátora nie je obmedzená.