Značka
Cena
Štítok
Stav tovaru
Dostupnosť
Predajca
Zisk antény
Najpredávanejšie
- Radiť podľa
- Odporúčame
- Najnižšej ceny
- Najvyššej ceny
- Hodnotenia
- Najpredávanejšie
Ide o satelitný, káblový a pozemný DVB a analógový analyzátor signálu, prevádzkovaný mobilnou aplikáciou, takže poskytuje široké možnosti merania DVB-S2T2C a analógového signálu, s možnosťou zobrazenia spektrálnej analýzy.
Momentálne nedostupné
Anténny zosilňovač pre vonkajšie použitie, 2× UHF vstup, zosilnenie 33dB, Lte filter. Napájací zdroj s dvomi výstupmi ako súčasť balenia.
Momentálne nedostupné
INFORMÁCIE O STAVE BATÉRIE – spotreba batérie sa meria dotykom a – pólov batérie alebo akumulátora kovovými koncami testera. Odčítanie výsledkov merania sa okamžite objaví na prehľadnom displeji .
Momentálne nedostupné
Smerová DVB-T anténa BLOW ATD27S VHFUHF MUX8 so ziskom 14–18dB, podporujúca FullHD a 4K UltraHD, určená pre vonkajšiu inštaláciu. Umožňuje príjem pásma VHFUHF a kanálov MUX1, MUX2, MUX3, MUX4, MUX8. Zabudovaný LTE filter eliminuje rušenie z celulárnych sietí.
Momentálne nedostupné
MULTI CHANNEL je univerzálna anténa pre príjem všetkých TV a rozhlasových programov v rozsahu od 40 do 850MHz.
Momentálne nedostupné
Digitálny merač satelitného signálu BLOW DSF02 je navrhnutý tak, aby pomáhal pri nastavovaní polohy satelitných antén. Vďaka mikroprocesorovému riadenie umožňuje merač presnú indikáciu úrovne satelitného signálu, čo je veľmi užitočné pri umiestňovaní satelitných antén. Merač je vybavený čitateľným…
Momentálne nedostupné
DIGITSAT TM-610: Kompaktný merací prístroj pre DVB-TT2 s farebným LCD, intuitívnym menu a zvukovou signalizáciou. Presne zisťuje úrovne signálov CBER, VBER, LBER, SNR, zobrazuje spektrum v reálnom čase a podporuje porovnanie kanálov. Ideálne pre optimalizáciu pozemných signálov.
Momentálne nedostupné
Edision HDMI modulátor MINI transformuje vaše HDMI zariadenia na domácu multimediálnu stanici. Pripojte ľubovoľný zdroj a vychutnajte si krištáľovo čistý DVB-T signál v Full HD kvalite!
Momentálne nedostupné
Multipřepínač pro 1 družici TV – 16 účastníků – vstupní atenuátory na všech vstupech – možnost použití Quad LNB – volba aktivníhopasivního zpracování pozemního pásma – napětí 12V pro pozemní předzesilovač – rozšířený rozsah provozních teplot
Momentálne nedostupné
Multiprepínač 912, integrovaný zdroj, aktívny pasívny TV vstup. Multiswitch je určený na distribúciu pozemných a dvoch satelitných pozícií 8 polarizácií pre 12 účastníkov.
Momentálne nedostupné
Prepínateľný aktívny pasívny terestriálny vstup. V pasívnom režime je signál vrátane spätného kanála prítomný aj v prípade výpadku napájania.
Momentálne nedostupné
Multiprepínač EMP-Centauri MS58-PIU-4 je samostatný pre distribúciu pozemních a satelitnych signálov z 1 satelitnej pozície 4 polarizácie pre 8 účastníkov.
Momentálne nedostupné
Televízne antény
Televízne antény vyberajte podľa vzdialenosti od vysielača a ziskovosti antény. Tam, kde nie je možné umiestnenie vonkajšej antény inštalujte izbovú anténu. Aké parametre sledovať, a prečo je jedno, či anténa podporuje DVB-T2?
Izbová anténa
Izbovú anténu využijete predovšetkým v mestách a tam, kde je dobrý signál, teda v blízkosti vysielača. V oblastiach s prílišnou hustotou obyvateľstva však nemusí fungovať správne. Ideálne je teda menšie mesto či predmestie. Izbové antény delíme na:
- Pasívne - s vertikálnou polarizáciou, priame zapojenie.
- Aktívne - vstavaný zosilňovač signálu, nutné napájanie.
Vonkajšia anténa
Vonkajšia anténa sa umiestňuje spravidla na strechu a je schopná prijať signál až na 100 km. U vonkajšej antény je najdôležitejším parametrom zisk a smerovosť. Čím väčšia anténa, tým väčší zisk (dB). Smerovosť je určená dĺžkou antény, čím dlhšia anténa s viacerými prvkami, tým prijíma signál z menšieho uhla. Využijete ju najmä v menších mestách či ďaleko od vysielača. Vonkajšie antény delíme na:
- Smerové vonkajšie antény - nutné smerovať k vysielaču, signál UHF, dlhá úzka konštrukcia.
- Antény "sito" - zachytávajú odrazený signál z rôznych smerov, vhodné tam, kde je horšie pokrytie.
- Širokopásmové antény - pre príjem signálu nad rámec UHF.
- Logaritmicko-periodické antény - pre príjem signálu nad rámec UHF, nižšia ziskovosť.
Akú televíznu anténu vybrať pre digitálny príjem?
Do miest v blízkosti vysielača alebo tam, kde nie je možné umiestnenie vonkajšej antény, vyberte izbovú anténu. Do miest s dobrým signálom inštalujte na strechu vonkajšiu smerovú anténu. Pri horšom signále vyberte anténu typu sito alebo aktívnu anténu so zosilňovačom signálu.
Parametre TV antény
Typ vstupu/výstupu | Využitie |
---|---|
Jack 3,5 mm | Klasický audio jack pre slúchadlá. |
USB port | Môže byť použitý na prepojenie s PC a ďalšími zariadeniami. |
RCA-Cinch | Pre profesionálny prenos zvuku, minimálne skreslenie. |
Sieťový kábel | Pre pripojenie viacerých PC. |
Rozdiel medzi DVB-T2 a DVB-T anténou
- Anténa slúži iba ako zachytávač signálu. Pre jeho spracovanie slúžia televízie či set-top-box. Anténa zachytí teda oba signály a nemusíte si kupovať špeciálnu pre DVB-T2.
TV anténa pre slabý signál
- Aktívna anténa sa odporúča ako TV anténa pre slabý signál. Má vstavaný zosilňovač signálu a pomáha v mieste, kde nie je dobré pokrytie. Pre inštaláciu na strechu sú vhodné vonkajšej antény typu sito.
TV anténa pre 4K/UHD rozlíšenie
- Antény spravidla UHD/4K rozlíšenie podporujú. Rozhoduje teda predovšetkým konečný prijímač (TV), ktorý túto podporu musí tiež mať.