Značka
Cena
Štítok
Stav tovaru
Dostupnosť
Predajca
Typ antény
Najpredávanejšie
- Radiť podľa
- Odporúčame
- Najnižšej ceny
- Najvyššej ceny
- Hodnotenia
- Najpredávanejšie
Vnútorná aktívna anténa ATD40 – Vynikajúci príjem signálov digitálnej pozemnej televízie DVB-TDVB-T2, možnosť príjmu DAB digitálneho rádia a FM rádia, vstavaný nízkošumový zosilňovač, magnetická základňa, dĺžka kábla: 5m
môžete mať 28.11
Anténa aktívna DVB-T T2 BLOW ATD41, VHF UHF, 25dB – Kvalitná vonkajšia vnútorná rádiová televízna anténa – Excelentný signál DVB-T T2 – Perfektná pre prehranie DAB a FM rádia – Vstavaný zosilňovač – Kompaktné prevedenie a ľahká údržba – Vodeodolné voči vode – Moderný dizajn Parametre:…
môžete mať 28.11
TV izbová anténa DVB-T2 so zosilňovačom BLOW. Dá sa nastaviť v akomkoľvek smere. Má pevnú, stabilú konštrukciu a vstavaný zosilňovač. Navrhnutá špeciálne na príjem digitálneho pozemného televízneho signálu
môžete mať 28.11
Používa sa na príjem televíznych programov, kde je príjem pomocou pasívnych antén nemožný z dôvodu slabého signálu.
môžete mať 28.11
Kompaktné puzdro, príjem kanálov MUX1, MUX2, MUX3, MUX4, MUX8, ultrazvukovo zvárané, odolné voči vlhkosti, SMT obvod, špeciálne upravený pre príjem HD a 4K TV, vhodné na použitie vo vnútri alebo mimo budov.
môžete mať 28.11
Merač satelitného signálu je vhodný pre pohodlné nastavenie úrovne signálu prijímaného satelitnou anténou a nevyžaduje špeciálne znalosti prístoja. Merač má ukazovateľ hladiny a náklonu signálu s vstavanou sirénou s premenlivou intenzitou, čo značne uľahčuje veľmi presné nastavenie polohy…
môžete mať 28.11
Merač signálu terestriálneho BLOW TVF10 Merač signálu DVB-TT2 je pohodlné zariadenie, ktoré nevyžaduje žiadne špeciálne vedomosti pre nastavenie úrovne signálu prijímaného klasickou anténou pre pozemné vysielanie. Merač má indikátor úrovne náklonu a zabudovaný akustický signál s premennou…
môžete mať 28.11
Kvalitne spracovaný pasívny anténny rozbočovač BlueLine.
môžete mať 28.11
Rozbočovač satelitného signálu na šesť vetiev. Všetky vetvy sú priechodné pre napájanie. Frekvenčný rozsah 5 – 2400 MHz.
môžete mať 28.11
Rozbočovač satelitního signálu na osm větví. Všechny větve jsou průchozí pro napájení. Frekvenční rozsah 5 – 2400 MHz.
môžete mať 28.11
Slúži na presné dosmerovanie paraboly na zvolenú družicu. Jednoduchý merač satelitného signálu so signalizáciou polarizácie a 22kHz.
môžete mať 28.11
Prijíma digitálny televízny signál 4K, signály VHF a UHF. Vhodné pre horizontálne a vertikálne signály.
môžete mať 06.12 - 10.12
Televízne antény
Televízne antény vyberajte podľa vzdialenosti od vysielača a ziskovosti antény. Tam, kde nie je možné umiestnenie vonkajšej antény inštalujte izbovú anténu. Aké parametre sledovať, a prečo je jedno, či anténa podporuje DVB-T2?
Izbová anténa
Izbovú anténu využijete predovšetkým v mestách a tam, kde je dobrý signál, teda v blízkosti vysielača. V oblastiach s prílišnou hustotou obyvateľstva však nemusí fungovať správne. Ideálne je teda menšie mesto či predmestie. Izbové antény delíme na:
- Pasívne - s vertikálnou polarizáciou, priame zapojenie.
- Aktívne - vstavaný zosilňovač signálu, nutné napájanie.
Vonkajšia anténa
Vonkajšia anténa sa umiestňuje spravidla na strechu a je schopná prijať signál až na 100 km. U vonkajšej antény je najdôležitejším parametrom zisk a smerovosť. Čím väčšia anténa, tým väčší zisk (dB). Smerovosť je určená dĺžkou antény, čím dlhšia anténa s viacerými prvkami, tým prijíma signál z menšieho uhla. Využijete ju najmä v menších mestách či ďaleko od vysielača. Vonkajšie antény delíme na:
- Smerové vonkajšie antény - nutné smerovať k vysielaču, signál UHF, dlhá úzka konštrukcia.
- Antény "sito" - zachytávajú odrazený signál z rôznych smerov, vhodné tam, kde je horšie pokrytie.
- Širokopásmové antény - pre príjem signálu nad rámec UHF.
- Logaritmicko-periodické antény - pre príjem signálu nad rámec UHF, nižšia ziskovosť.
Akú televíznu anténu vybrať pre digitálny príjem?
Do miest v blízkosti vysielača alebo tam, kde nie je možné umiestnenie vonkajšej antény, vyberte izbovú anténu. Do miest s dobrým signálom inštalujte na strechu vonkajšiu smerovú anténu. Pri horšom signále vyberte anténu typu sito alebo aktívnu anténu so zosilňovačom signálu.
Parametre TV antény
Typ vstupu/výstupu | Využitie |
---|---|
Jack 3,5 mm | Klasický audio jack pre slúchadlá. |
USB port | Môže byť použitý na prepojenie s PC a ďalšími zariadeniami. |
RCA-Cinch | Pre profesionálny prenos zvuku, minimálne skreslenie. |
Sieťový kábel | Pre pripojenie viacerých PC. |
Rozdiel medzi DVB-T2 a DVB-T anténou
- Anténa slúži iba ako zachytávač signálu. Pre jeho spracovanie slúžia televízie či set-top-box. Anténa zachytí teda oba signály a nemusíte si kupovať špeciálnu pre DVB-T2.
TV anténa pre slabý signál
- Aktívna anténa sa odporúča ako TV anténa pre slabý signál. Má vstavaný zosilňovač signálu a pomáha v mieste, kde nie je dobré pokrytie. Pre inštaláciu na strechu sú vhodné vonkajšej antény typu sito.
TV anténa pre 4K/UHD rozlíšenie
- Antény spravidla UHD/4K rozlíšenie podporujú. Rozhoduje teda predovšetkým konečný prijímač (TV), ktorý túto podporu musí tiež mať.